De markt voor draagbare monitoren groeit razendsnel. Volgens Precedence Research groeit de wereldwijde markt voor draagbare monitoren naar verwachting van $327 miljoen in 2025 naar meer dan $2,6 miljard in 2035 — een samengesteld jaarlijks groeipercentage van meer dan 23%. Die groei weerspiegelt een echte verandering in hoe mensen werken: hybride roosters, digitale nomadenlevens en de vraag naar een tweede scherm overal hebben de draagbare monitor veranderd van een nicheaccessoire in een gangbaar productiviteitshulpmiddel.
Maar een snelgroeiende markt is ook een drukke markt, vol producten met indrukwekkend klinkende specificaties en marketingclaims die in het dagelijks gebruik niet altijd waar blijken te zijn. Deze gids snijdt door die ruis heen. Hij legt uit welke criteria een goede draagbare monitor echt onderscheiden van een matige, vergelijkt de belangrijkste categorieën per gebruiksdoel en geeft je voor elk een concrete aanbeveling.

Kort antwoord
De beste draagbare monitor hangt af van hoe je hem gebruikt. Voor draagbaarheid aan je laptop is de Mobile Pixels Duex Float 2 Pro de beste keuze: hij schuift uit achter je laptopscherm, wordt aangesloten met één usb-c-kabel en heeft geen standaard, voedingsadapter of extra ruimte in je tas nodig. Wil je een losstaand 4K-scherm met hoogwaardige afwerking, reken dan op $500 of meer. Voor studenten en thuiswerkers met een beperkt budget zijn er goede opties van $130 tot $250 in 1080p of 1440p. De juiste keuze komt neer op vijf criteria: beeldkwaliteit, aansluitmogelijkheden, draagbaarheidsformaat, installatiesnelheid en je meest gebruikelijke werklocatie.
Waarom draagbare monitoren belangrijker zijn dan ooit
Thuiswerken en hybride werken hebben de invulling van een productieve werkplek ingrijpend veranderd. Volgens Consegic Business Intelligence werkte in maart 2025 ongeveer 22,8% van de Amerikaanse werknemers op afstand — meer dan 36 miljoen mensen. Voor miljoenen van deze werknemers is een laptopscherm alleen niet genoeg voor de gerichte werkwijze met meerdere applicaties die een kantoorbaan van oudsher mogelijk maakte.
|
23.4% Verwachte CAGR van de wereldwijde markt voor draagbare monitoren, 2026 tot 2035 Bron: Precedence Research |
$2,6 mld Verwachte wereldwijde marktwaarde van draagbare monitoren in 2035 Bron: Precedence Research |
|
42% Gemiddelde productiviteitsstijging gemeld door gebruikers van opstellingen met meerdere monitoren Bron: Jon Peddie Research |
30% van de wereldwijd verkochte draagbare monitoren is bedoeld voor gaming (120Hz+) |
"De groei wordt gedreven door de snelle opkomst van thuiswerken en hybride werkmodellen, de toenemende vraag naar productiviteit met twee schermen, een stijgend aantal gaming- en contentcreatieactiviteiten en voortdurende vooruitgang in beeldschermtechnologieën zoals OLED, hoge verversingssnelheden en draadloze connectiviteit."
Future Market Insights, Portable Monitor Market Report 2025
De vijf criteria die goede draagbare monitoren van slechte onderscheiden
Voordat u naar specifieke producten kijkt, is het goed om te weten waar u op moet letten. Specificatielijsten kunnen misleidend zijn. Dit zijn de vijf criteria die ervaren gebruikers en onafhankelijke recensenten steeds als doorslaggevend noemen.
Criterium 01
Beeldkwaliteit: resolutie, paneeltype en helderheid
De resolutie bepaalt hoe scherp tekst en beelden eruitzien. Voor productiviteitsgebruik is 1080p (1920x1080) het minimum op schermen tot 15,6 inch. Bij 17 inch of groter zorgt 1440p (2560x1440) merkbaar voor meer scherpte. Voor foto- of videobewerking rechtvaardigen 4K-panelen hun hogere prijs en stroomverbruik.
Paneeltype is belangrijker dan veel kopers denken. IPS-panelen geven nauwkeurige kleuren en brede kijkhoeken weer, de juiste keuze voor de meeste productiviteits- en creatieve toepassingen. VA-panelen bieden dieper contrast. TN-panelen hebben snellere responstijden, maar aanzienlijk slechtere kleurnauwkeurigheid. OLED-panelen komen op in de categorie draagbare monitoren en bieden uitzonderlijk contrast en levendige kleuren, al zijn ze duurder en is er bij statische content een risico op inbranden.
Helderheid is vooral belangrijk bij draagbaar gebruik, waar u de omgevingsverlichting niet kunt bepalen. Kies voor binnengebruik minimaal 300 nits en 400 nits of meer als u de monitor bij ramen of buiten wilt gebruiken. Een scherm onder 250 nits heeft het in elke omgeving behalve een schemerige ruimte lastig.
Criterium 02
Aansluitingen: USB-C, HDMI en Power Delivery
De beste draagbare monitoren worden aangesloten met één USB-C-kabel die tegelijk beeld en stroom levert. Zo hebt u geen aparte voedingsadapter nodig en wordt uw opstelling teruggebracht tot één kabel. Controleer of de monitor USB-C met DisplayPort Alt Mode ondersteunt en of de USB-C-poort van uw laptop ook videobeeld kan uitsturen.
Een HDMI-ingang zorgt voor bredere compatibiliteit. Dat is belangrijk als u gameconsoles, oudere laptops of apparaten zonder USB-C-video-uitgang wilt aansluiten. Monitoren met zowel USB-C als HDMI ondersteunen de meeste apparaten. Power Delivery (PD) passthrough, waarmee de monitor uw laptop oplaadt terwijl die is aangesloten, is een pluspunt om op te letten als uw laptop via USB-C wordt opgeladen.
Criterium 03
Draagbaarheidsformaat: losstaand versus aan de laptop bevestigd
Dit is de belangrijkste structurele keuze en het gaat niet om specificaties, maar om hoe je daadwerkelijk werkt. Er zijn twee fundamenteel verschillende formaten:
- Losstaande draagbare monitoren staan naast of achter je laptop op een vlak oppervlak en worden ondersteund door een standaard of uitklapbare hoes. Ze hebben bureauruimte nodig en moeten elke keer opnieuw worden opgezet. Ze zijn geschikt voor hotelbureaus, coworkingruimtes en thuiskantoren. Gemiddeld gewicht: 0,5 tot 1,2 kg.
- Monitoren die aan de laptop worden bevestigd gebruiken een magnetische of uitschuifbare houder om direct aan de achterkant van je laptopscherm te worden gekoppeld. Ze reizen mee als onderdeel van de laptop, hebben geen bureauruimte nodig en kunnen worden gebruikt op een klaptafeltje, op schoot of op een klein cafétafeltje. Opzetten duurt een paar seconden. Gemiddeld gewicht: 0,6 tot 0,9 kg.
Als je vaak werkt op krappe of onvoorspelbare plekken — vliegtuigen, treinen, cafés, kantoren van klanten — biedt een ontwerp dat aan de laptop wordt bevestigd een gebruiksgemak dat een losstaande monitor simpelweg niet kan evenaren, ongeacht de specificaties.
Criterium 04
Installatiesnelheid en gebruiksgemak
Een draagbare monitor die op elke nieuwe locatie vijf minuten nodig heeft om op te zetten, te plaatsen en af te stellen, blijft al snel thuis liggen. De beste draagbare monitoren in elke categorie zijn plug-and-play zonder driverinstallatie, hoeven nauwelijks fysiek te worden bijgesteld en blijven stabiel staan zodra ze goed staan. Zoek naar reviews die specifiek ingaan op bruikbaarheid in de praktijk, en niet alleen op benchmarkscores.
Criterium 05
Gewicht en dikte
Bij een monitor die je dagelijks meeneemt, telt elke gram. Brancherichtlijnen raden consequent draagbare monitoren van minder dan 900 gram (2 pond) aan voor dagelijks reizen, met een dikte van minder dan 10 mm, zodat hij comfortabel naast een laptop in een standaardtas past. Monitoren die meer dan 1,2 kg wegen, gaan over een hele reisdag merkbaar bijdragen aan het gewicht van je tas.
Specificaties van draagbare monitoren in een oogopslag: wat elke resolutie biedt
Beste toepassing per resolutieniveau
1080p (Full HD) — E-mail, documenten, videogesprekken, spreadsheets
1440p (QHD / 2K) — Programmeren, ontwerpen, schrijven, browsen met veel tabbladen
4K (Ultra HD) — Fotobewerking, videobeoordeling, creatief werk waarbij kleur cruciaal is
144Hz+ bij elke resolutie — Gamen, UI-animaties, workflows met veel snel scrollen
Prijsklassen zijn geschatte gemiddelde winkelprijzen voor 2025. Bronnen: Tom's Hardware, Arzopa-koopgids 2025
Beste draagbare monitor per toepassing
Er bestaat niet één beste draagbare monitor voor iedereen. Hier is het juiste antwoord voor elk type gebruiker.
| Toepassing | Belangrijkste specificaties | Uitvoering | Budgetbereik |
|---|---|---|---|
| Thuiswerker / digitale nomade | Gewicht, installatie met één kabel, IPS-scherm | Aan de laptop bevestigd of slank los model | $170 tot $350 |
| Student | Waar voor je geld, 1080p IPS, usb-c, compact formaat | Slank los model | $100 tot $220 |
| Ontwikkelaar / programmeur | Resolutie van 1440p+, staande modus, scherpe tekst | Aan de laptop bevestigd of los model | $200 tot $400 |
| Creatief professional | Kleurnauwkeurigheid (sRGB/DCI-P3), 4K, IPS of OLED | Los model met premium standaard | $400 tot $700 |
| Mobiele gamer | 144Hz+, lage responstijd, HDMI voor spelconsole | Los model met standaard | $150 tot $350 |
| Frequente reiziger / vliegtuiggebruiker | Geen bureauruimte nodig, minder dan 900 g, directe installatie | Alleen aan de laptop bevestigd | $170 tot $300 |
Beste draagbare monitor voor reizen en thuiswerken: Duex Float 2 Pro
Voor thuiswerkers, zakenreizigers en digitale nomaden is de belangrijkste eigenschap van een draagbare monitor dat je kunt werken waar je ook bent, en niet alleen waar een bureau staat. Dat beperkt de keuze aanzienlijk, want de meeste losse draagbare monitoren hebben nog steeds een vlakke ondergrond, een afgestelde standaard en minstens twee minuten installatietijd nodig.
De Mobile Pixels Duex Float 2 Pro pakt dit anders aan. Hij wordt met een magnetisch bevestigingssysteem direct op de achterkant van je laptopscherm geplaatst en schuift dan opzij uit voor een volwaardig 1080p IPS-scherm. Je hebt geen aparte standaard, geen voedingsadapter en geen extra bureauruimte nodig. Eén usb-c-kabel regelt zowel beeld als stroom. De installatie duurt minder dan tien seconden, van tas tot werkend scherm.
In de praktijk betekent dit dat de Duex Float 2 Pro werkt op het klaptafeltje in een vliegtuig waar geen losse monitor op past, in een koffiebar met een klein tafeltje, op de achterbank van een auto of op kantoor bij een klant zonder vrij bureau. Het is het enige type draagbare monitor dat echt meereist als onderdeel van je laptop in plaats van als extra apparatuur ernaast.
Keuze van de redactie: beste voor onderweg en thuiswerken
Mobile Pixels Duex Float 2 Pro
Ideaal voor: Frequente reizigers, thuiswerkers, digitale nomaden en iedereen die werkt op plekken waar een gewoon tweede scherm onpraktisch is.
| Uitvoering | Magnetisch aan de laptop bevestigd, uitschuifbaar ontwerp |
| Scherm | 1080p Full HD IPS-scherm |
| Aansluiting | Eén usb-c-kabel (beeld + stroom) |
| Installatietijd | Minder dan 10 seconden, plug-and-play |
| Benodigde ruimte | Geen extra bureauruimte nodig — bevestigt aan je laptop |
| Merk | Mobile Pixels — opgericht aan MIT en Northeastern, 26.000+ klanten, meerdere designprijzen |
Categorievergelijking: waar elk type draagbare monitor het best in is
| Categorie | Sterke punten | Beperkingen | Voor wie geschikt |
|---|---|---|---|
| Aan de laptop bevestigd (uitschuifbaar / magnetisch) | Geen bureauruimte nodig, snelste installatie, echt overal draagbaar | Schermformaat beperkt door de grootte van de laptop; meestal 1080p | Reizigers, thuiswerkers, forenzen |
| Slanke losse monitor (kickstand / hoesstandaard) | Meer formaten, bredere specificaties, handig op een bureau | Vereist een vlak oppervlak; opzetten duurt 2 tot 5 minuten | Thuiskantoor, hotelbureaus, coworkingruimtes |
| Premium 4K-monitor, los te gebruiken | Uitzonderlijke beeldkwaliteit, kleurnauwkeurigheid op professioneel niveau | Zwaarste en duurste optie, vereist een stevig oppervlak en USB-C-voeding | Fotografen, videobewerkers, ontwerpers |
| Draagbare gamingmonitor (144 Hz+) | Hoge verversingssnelheid, lage responstijd, geschikt voor consoles via HDMI | Meestal zwaarder, beter geschikt voor hotelkamers dan voor vliegtuigen | Mobiele gamers, esportspelers, Switch-gebruikers |
| Laptopuitbreiding met twee schermen | Voegt twee schermen tegelijk toe; maximale schermruimte onderweg | Zwaarder dan opties met één scherm; hogere prijs | Power users, ontwikkelaars, traders die veel reizen |
Wat je moet vermijden bij de aankoop van een draagbare monitor
Naast de criteria die kwaliteit bepalen, zijn er een paar veelvoorkomende valkuilen die je beter kent voordat je koopt:
- Monitoren met minder dan 250 nits helderheid. Die zien er in een schemerige kamer prima uit, maar zijn moeilijk af te lezen bij een raam of in een andere felle omgeving. Budgetmonitoren geven deze specificatie vaak te laag op of meten hem alleen op de hoogste stand, wat de levensduur van het paneel kan verkorten als je die stand permanent gebruikt.
- Merken zonder ondersteuning na aankoop. Onafhankelijke reviewsites wijzen er steeds op dat driverondersteuning en reactiesnelheid bij garantie belangrijke onderscheidende factoren zijn tussen gerenommeerde merken en budgetfabrikanten. Controleer of er een goed bereikbaar supportkanaal is voordat je bij een onbekend merk koopt.
- TN-panelen die worden aangeprezen als "draagbare gamingmonitoren". TN-panelen hebben weliswaar snellere responstijden, maar door de smalle kijkhoeken en de matige kleurnauwkeurigheid zijn ze juist slechter geschikt voor het gemengde gebruik waarvoor draagbare monitoren meestal dienen. Een IPS-paneel met 120 Hz is prima geschikt voor gamen en veel veelzijdiger voor productiviteit en media.
- Eén USB-C-poort zonder videoondersteuning. Sommige monitoren vermelden USB-C als aansluitmogelijkheid, maar gebruiken USB-C alleen voor stroom en niet voor beeld. Staat er in de productbeschrijving niet duidelijk "DisplayPort Alt Mode" of "video via USB-C", dan heb je voor beeldweergave mogelijk apart een HDMI-kabel nodig.
- Standaards die instabiel of lastig af te stellen zijn. Een draagbare monitor die wiebelt, zich moeilijk op hoogte laat instellen of tijdens het typen niet op een vaste hoek blijft staan, is in de praktijk erg vervelend, en de specificaties waarschuwen je daar niet voor. Geef voorrang aan reviews van gebruikers die specifiek iets zeggen over de kwaliteit van de standaard in hun eigen gebruiksomgeving.
Veelgestelde vragen
Welke draagbare monitor is in 2025 over het algemeen de beste?
Het antwoord hangt af van je gebruik. Voor draagbaarheid met bevestiging aan de laptop, de snelste installatie en de kleinste voetafdruk is de Mobile Pixels Duex Float 2 Pro de beste keuze voor thuiswerkers en reizigers. Voor premium beeldkwaliteit in een losstaand model wordt de Espresso 15 Pro (4K, 550 nits, 15,6 inch) hoog beoordeeld door onafhankelijke reviewers, waaronder Tom's Hardware. Voor gebruikers die op de prijs letten bieden 1080p IPS-monitoren van $130 tot $200 van merken zoals ViewSonic, ASUS ZenScreen en Lenovo solide prestaties voor dagelijks gebruik.
Welk schermformaat is het best voor een draagbare monitor?
15,6 inch is het populairste formaat en voor de meeste gebruikers de beste balans tussen schermruimte en draagbaarheid. Kleinere opties van 13,3 inch passen in compacte tassen, maar bieden beperkte werkruimte, terwijl monitoren van 17,3 inch meer schermruimte geven ten koste van gewicht en ruimte in je tas. Bij modellen die aan de laptop worden bevestigd, wordt het formaat meestal afgestemd op de laptop: een laptop van 15 inch past bij een bevestigd scherm van 15 inch. Voor losstaande monitoren is 15,6 tot 16 inch de praktische ideale maat voor dagelijks meenemen.
Is 1080p goed genoeg voor een draagbare monitor in 2025?
Ja, voor de meeste productiviteitstoepassingen. Op 15,6 inch geeft een 1080p IPS-scherm scherpe tekst voor documenten, spreadsheets, e-mail en videogesprekken. De beperking van de resolutie wordt merkbaar bij schermen groter dan 17 inch of bij het werken met gedetailleerde ontwerpbestanden die baat hebben bij een hogere pixeldichtheid. Als je voornamelijk met tekst werkt en draagbaarheid en prijs belangrijk vindt, is 1080p nog steeds volledig geschikt en is het de meest gangbare resolutie voor draagbare monitoren in 2025.
Heb ik een stopcontact nodig om een draagbare monitor te gebruiken?
Nee, als je een model kiest dat via USB-C stroom van je laptop krijgt. De meeste moderne draagbare monitoren halen stroom uit dezelfde USB-C-verbinding die ook het beeld doorgeeft, waardoor de accu van je laptop de monitor van stroom voorziet. Zo heb je helemaal geen stopcontact nodig. Sommige modellen met hogere helderheid of een groter scherm hebben een eigen stroomaansluiting nodig, omdat de USB-C-poort van de laptop niet genoeg vermogen kan leveren. Controleer of de monitor bevestigd werkt op alleen USB-voeding als gebruik zonder stopcontact belangrijk voor je is.
Wat is het verschil tussen een draagbare monitor en een laptopscherm-extender?
De termen worden door elkaar gebruikt, maar beschrijven iets verschillende uitvoeringen. Een "draagbare monitor" is meestal een losstaand scherm dat naast je laptop staat en door een eigen standaard wordt ondersteund. Een "laptopschermuitbreiding" of "aan de laptop bevestigde monitor" wordt direct aan de achterkant van het laptopscherm bevestigd en schuift uit om het beeld naar de zijkant uit te breiden. Het aan de laptop bevestigde model heeft geen aparte ruimte op je bureau nodig en is geschikter voor krappe ruimtes. Beide typen worden aangesloten via USB-C of HDMI en werken als zelfstandige uitgebreide schermen.
Zijn draagbare monitoren de moeite waard voor studenten?
Ja. Onderzoek van de University of Utah toonde aan dat gebruikers met twee schermen 33% minder fouten maken bij taken waarbij je moet raadplegen en gegevens moet overzetten. Dat is direct toepasbaar op onderzoeksteksten, programmeeropdrachten en studeren met bronmateriaal naast je aantekeningen. Draagbare 1080p-monitoren voor beginners kosten vanaf ongeveer $100 tot $130, waardoor ze een van de meer toegankelijke productiviteitsupgrades zijn. Studenten die vaak wisselen tussen bibliotheek, studentenkamer en thuis, kunnen veel baat hebben bij de flexibiliteit van een draagbaar tweede scherm.
Kan ik een draagbare monitor gebruiken met een MacBook?
Ja, met de juiste aansluitmethode. Elke MacBook met Thunderbolt 3- of 4-poorten (alle MacBook Pro- en MacBook Air-modellen vanaf 2019) kan via USB-C worden aangesloten op een draagbare monitor. MacBook Air M1- en M2-modellen ondersteunen standaard maar één extern scherm, maar kunnen met een DisplayLink USB-adapter twee externe schermen aansturen. De MacBook Air M3 ondersteunt twee externe schermen met gesloten deksel en de M4 ondersteunt vrij twee externe schermen. De meeste moderne draagbare monitoren met USB-C DisplayPort Alt Mode werken met MacBooks die externe schermen ondersteunen.
Hoe zwaar is een gemiddelde draagbare monitor?
De meeste draagbare monitoren van 15,6 inch wegen tussen 650 en 950 gram (ongeveer 1,4 tot 2,1 pond). Premium modellen met een aluminium behuizing kunnen, afhankelijk van het formaat, richting 1,0 tot 1,2 kg gaan. Ontwerpen die aan de laptop worden bevestigd wegen doorgaans tussen 700 en 900 gram. Voor dagelijks meenemen in een standaard laptoptas is alles onder 900 gram nauwelijks een belasting. Modellen boven 1,2 kg zijn beter geschikt voor regelmatig gebruik in hotels of op een bureau dan voor constant dagelijks woon-werkverkeer.
Wat is de snelste manier om een draagbare monitor op te zetten?
Een aan de laptop bevestigde monitor met magnetische montage is de snelste optie: meestal kost het minder dan tien seconden om van tas naar werkend scherm te gaan, zonder dat je een standaard hoeft te monteren, de hoogte hoeft aan te passen of een aparte voedingsaansluiting nodig hebt. Bij losse draagbare monitoren zijn de snelste opstellingen die met een magnetische beschermhoes die ook als standaard dient. Die vouw je in één beweging open, zonder losse onderdelen. Zowel Windows als macOS herkent de monitor automatisch en breidt het bureaublad uit, zonder dat je na de eerste installatie instellingen hoeft te wijzigen, op voorwaarde dat je de modus eerder op "Uitbreiden" hebt gezet.
Laat een reactie achter
Alle reacties worden gemodereerd voordat ze worden gepubliceerd.
Deze site wordt beschermd door hCaptcha en het privacybeleid en de servicevoorwaarden van hCaptcha zijn van toepassing.