Flexibel werken onderweg: de ultieme koopgids voor draagbare monitoren

portable monitor for work on the go

Het kantoor is geen vast adres meer. Voor tientallen miljoenen professionals is de echte werkplek overal waar de laptop opengaat: een koffiebar 's ochtends, een coworkingruimte 's middags, een hotelkamer op een dinsdagavond. Het probleem is dat één laptopscherm nooit is ontworpen voor zoveel multitasking, en de productiviteitskloof die daardoor ontstaat is meetbaar.

Een draagbare monitor is de meest directe oplossing: een tweede scherm dat in een tas past, in een paar seconden verbindt en van elk oppervlak een werkplek met twee schermen maakt. Maar de markt zit vol opties die op papier op elkaar lijken en in de praktijk heel anders presteren. Deze gids geeft je het volledige beeld: wat de specificaties echt betekenen, welke ervan belangrijk zijn voor jouw manier van werken, welke afwegingen je kunt verwachten bij verschillende vormfactoren, en hoe je een monitor kiest die past bij jouw werkleven in plaats van bij een marketingomschrijving.

Wat deze gids behandelt

De context van werken op afstand en hybride werken die draagbare monitoren nu onmisbaar maakt. De zes specificaties die een goede draagbare monitor onderscheiden van een frustrerende. Paneeltypes uitgelegd. Connectiviteit zonder jargon. Vormfactoren vergeleken. Een tabel die gebruikssituaties koppelt aan monitoren. Waarschuwingssignalen die je moet vermijden. Een productaanbeveling voor wie vooral reist. En een volledige FAQ-sectie aan het einde.

Waarom draagbare monitoren er nu toe doen

Flexibel werken is geen trend die zijn hoogtepunt bereikt en weer afneemt; het is een structurele verschuiving die zich heeft gestabiliseerd op een nieuw, hoger niveau. De gegevens komen overeen in meerdere onafhankelijke bronnen.

22.8%

Van de Amerikaanse werknemers werkte in maart 2025 minstens deels op afstand, ongeveer 34,6 miljoen mensen

Bron: Backlinko / BLS via Awisee

98%

Van de professionals wil de rest van hun loopbaan minstens een deel van de tijd op afstand werken

Bron: Yomly / Buffer Research 2025

153%

Groei van het aantal digitale nomaden sinds 2019; zij vormen nu ongeveer 12% van de Amerikaanse beroepsbevolking

Bron: MBO Partners Digital Nomad Report 2025

42%

Gemiddelde productiviteitsstijging volgens gebruikers van opstellingen met meerdere monitoren, de belangrijkste productiviteitsreden voor elk tweede scherm

Bron: Jon Peddie Research

"In 2025 is het kantoor steeds vaker overal waar thuiswerkers zich bevinden: een drukke koffiebar, een vliegtuigstoel of een villa aan het strand. Centraal in deze nieuwe manier van thuiswerken staat de draagbare monitor. Wat ooit een nicheaccessoire was, is uitgegroeid tot een onmisbaar hulpmiddel voor de moderne professional."

HP Tech Takes, Gids voor draagbare monitors 2025

Hybride vacatures groeiden van 15% van alle nieuwe vacatures medio 2023 naar bijna 24% medio 2025, terwijl vacatures voor volledig werken op kantoor blijven dalen. Het personeelsbestand beweegt structureel richting regelingen waarbij werknemers regelmatig vanaf meerdere locaties werken, en de hulpmiddelen die ze meenemen moeten die realiteit weerspiegelen.

De zes specificaties die er echt toe doen

Specificatiebladen van draagbare monitors staan vol cijfers. Dit zijn de zes die bepalen of een monitor goed presteert in de praktijk van flexibel werken, en waar je bij elk op moet letten.

Spec 01

Paneeltype: IPS, TN, VA of OLED

Het paneeltype is de allerbelangrijkste specificatie voor visueel comfort in het dagelijks gebruik. Het beïnvloedt de kleurnauwkeurigheid, kijkhoeken, contrast en hoe de monitor eruitziet vanuit niet-ideale posities. Dat zijn allemaal dingen die bij mobiel gebruik voortdurend meespelen.

  • IPS (In-Plane Switching): De beste allroundkeuze. IPS-panelen leveren nauwkeurige kleuren en brede kijkhoeken, meestal 178 graden horizontaal en verticaal. Volgens de gids over paneeltypes van Plugable is IPS de juiste keuze voor algemeen productief werk, vergaderingen en kleurgevoelig werk. Het is de standaard voor draagbare monitors van goede kwaliteit en het paneeltype dat voor de meeste kopers wordt aanbevolen.
  • TN (Twisted Nematic): Snelle pixelresponstijden (handig voor competitief gamen), maar een aanzienlijk slechtere kleurnauwkeurigheid en smalle kijkhoeken. TN-panelen verliezen zichtbaar helderheid als het scherm zelfs maar een klein beetje gekanteld wordt, wat problematisch is bij de wisselende hoeken waarmee draagbare monitors te maken krijgen. Zuiniger dan IPS, maar het kwaliteitsverlies is aanzienlijk voor productief gebruik.
  • VA (Vertical Alignment): Hogere contrastverhoudingen dan IPS, waardoor donkere scènes en interfaces met een donker thema er beter uitzien. De kijkhoeken zijn smaller dan bij IPS. Een redelijke keuze voor individuele gebruikers die vooral media bekijken of met applicaties met een donker thema werken.
  • OLED: Uitzonderlijk contrast, levendige kleuren en vrijwel directe pixelresponstijd. De premiumoptie voor creatieve professionals die de meest nauwkeurige kleurweergave nodig hebben. Hogere prijs, lagere piekhelderheid dan LED-verlichte panelen en vereist zorg vanwege inbranden door statische interface-elementen (zoals een permanente taakbalk). Steeds vaker verkrijgbaar in draagbare monitoren, maar nog altijd een nichesegment met hogere kosten.

Voor de meeste kopers: IPS is de juiste standaardkeuze. Het presteert goed bij alle productiviteitstaken, bij het delen van je scherm (inhoud tonen aan collega's of klanten) en bij algemeen mediagebruik.

Specificatie 02

Helderheid: nits en waarom ze belangrijk zijn onderweg

Helderheid wordt gemeten in nits (candela per vierkante meter). Het is de specificatie die de meeste kopers onderschatten en waar de meeste budgetmonitoren op tekortschieten. In een gecontroleerde thuiswerkomgeving kan 250 nits acceptabel zijn. In de echte omgevingen waar draagbare monitoren worden gebruikt, bij ramen in cafés, in treinen, in hotelkamers met plafondverlichting, wordt helderheid cruciaal.

  • Minder dan 250 nits: Alleen geschikt in schemerige omgevingen. Het beeld wordt witgespoeld bij ramen en in gewone kantoor- of caféverlichting. Vermijd dit voor onderweg.
  • 300 nits: Het minimum voor comfortabel gebruik binnenshuis bij wisselende lichtomstandigheden. Voldoende voor de meeste hotelkamers, coworkingruimtes en cafés binnen.
  • 400 nits of meer: Comfortabel bij ramen en in goed verlichte ruimtes. Aanbevolen voor wie regelmatig in de buurt van natuurlijk licht werkt.
  • 500+ nits: Voor gebruik buiten of in omgevingen met veel omgevingslicht. In de categorie draagbare monitoren minder gebruikelijk op dit helderheidsniveau zonder aanzienlijke meerprijs.

Let op: De achtergrondverlichting is goed voor maar liefst 70% van het totale stroomverbruik van een draagbare monitor. Een hogere helderheid verbruikt direct meer batterij. Zoek voor batterijvriendelijk gebruik de hele dag door naar monitoren met automatische helderheid of dimmen tot minimaal 100 nits voor omgevingen met weinig licht.

Specificatie 03

Resolutie: FHD, QHD en 4K voor draagbare schermen

De resolutie van een draagbaar scherm moet worden beoordeeld in verhouding tot de schermgrootte. Een specificatie die op papier indrukwekkend klinkt, kan onvoldoende of overbodig zijn, afhankelijk van de fysieke afmetingen van het scherm.

  • FHD (1920x1080, 1080p): Bij 15,6 inch levert FHD ongeveer 141 pixels per inch, scherp, comfortabel en zeer geschikt voor documenten, spreadsheets, e-mail en code. De standaardresolutie voor kwalitatieve draagbare monitoren en de juiste keuze voor de meeste productiviteitstoepassingen.
  • QHD (2560x1440, 1440p of 2K): Hogere pixeldichtheid voor een gedetailleerdere weergave. Handig voor ontwerpwerk, het beoordelen van foto's in detail, of voor iedereen die meer schermruimte wil in een compacter formaat. Vereist meer GPU-kracht en verbruikt meer batterij.
  • 4K (3840x2160): Op 15,6 inch levert de extra resolutie ten opzichte van QHD bij normale werkafstand weinig zichtbare winst op. 4K draagbare monitoren bestaan, maar zijn aanzienlijk duurder, vragen meer GPU-kracht en maken de batterij sneller leeg. Het best te verantwoorden voor foto- of videobewerking, waar detail op pixelniveau telt.

Voor de meeste kopers: FHD op 15,6 inch is de praktische balans. QHD is het overwegen waard voor creatieve professionals. 4K op een draagbare monitor is voor kenniswerkers zelden de extra batterijduur en kosten waard.

Specificatie 04

Connectiviteit: USB-C, HDMI en Power Delivery

De manier waarop de monitor verbinding maakt met je apparaat beïnvloedt de installatiesnelheid, het kabelbeheer, de compatibiliteit en het batterijverbruik. Deze specificatie verdient meer aandacht dan ze meestal krijgt.

  • USB-C met DisplayPort Alt Mode: De gouden standaard voor draagbare monitoren. Eén kabel levert zowel beeld als stroom en sluit direct aan op de USB-C-poort van je laptop. Een aparte voedingsadapter is niet nodig. Controleer of de USB-C-poort van je laptop DisplayPort Alt Mode of Thunderbolt 3/4 uitdrukkelijk ondersteunt; niet alle USB-C-poorten sturen beeld door. In de productinformatie van de monitor moet duidelijk "DisplayPort Alt Mode" of "USB-C full-function" staan.
  • Power Delivery (PD)-doorvoer: Een functie waarmee de monitor je laptop oplaadt terwijl die is aangesloten, via één keten van USB-C-kabels. Handig om minder kabels en adapters mee te nemen. Controleer het vermogen: een monitor met 65W PD-doorvoer kan de meeste laptops opladen; bij een lager vermogen laadt de laptop mogelijk maar heel langzaam op.
  • HDMI (standaard of mini): Biedt bredere apparaatcompatibiliteit, handig voor het aansluiten van spelconsoles, oudere laptops en apparaten zonder USB-C-video-uitgang. De meeste draagbare monitoren voor onderweg hebben een mini-HDMI-poort naast USB-C. Let op: mini-HDMI vereist een specifieke kabel of adapter die je gemakkelijk vergeet of kwijtraakt.
  • Draadloos: Komt op bij premium draagbare monitoren. Maakt kabels helemaal overbodig, maar kost meestal meer, zorgt voor vertraging en vereist dat het hostapparaat draadloze beeldschermprotocollen ondersteunt (Miracast, AirPlay of een eigen protocol). In 2025 nog geen praktische primaire verbindingsmethode voor productief gebruik.

Voor reizigers: Kies bij voorkeur monitoren met twee USB-C-poorten (één voor video-/stroominvoer, één voor PD-doorvoer naar je laptop). Minder kabels in je reistas maakt je dagelijks leven merkbaar prettiger.

Specificatie 05

Gewicht en dikte

Bij elk accessoire dat je dagelijks meeneemt is gewicht een functionele specificatie, geen esthetische. Een monitor die zwaarder is dan verwacht, maakt elke keer inpakken en elke reisdag omslachtiger.

  • Onder 700 g (1,5 lbs): Echt licht. Je voelt hem niet in een tas naast een laptop.
  • 700 g tot 900 g (1,5 tot 2 lbs): Het praktische bereik voor dagelijks meenemen bij monitoren van 15,6 inch. Acceptabel voor de meeste gebruikers.
  • 900 g tot 1,2 kg (2 tot 2,6 lbs): Merkbaar tijdens een hele reisdag. Beter geschikt voor gebruik van hotel naar bureau dan voor dagelijks woon-werkverkeer.
  • Boven 1,2 kg: In feite een draagbare monitor die vooral op een bureau thuishoort. Je hebt dan weer een aparte tas voor de monitor nodig.

Ook de dikte is belangrijk voor hoe goed de monitor in je tas past. Richtlijnen uit de branche raden consequent monitoren aan die dunner zijn dan 12 mm (0,5 inch), zodat ze prettig naast laptoptassen passen. Dikkere modellen hebben een apart vak nodig.

Spec 06

Verversingssnelheid: 60Hz versus 144Hz voor onderweg

De verversingssnelheid is het aantal keren per seconde dat het scherm het beeld opnieuw opbouwt. Voor de meeste toepassingen van draagbare monitoren is deze specificatie minder belangrijk dan paneelkwaliteit of helderheid.

  • 60Hz: De standaard voor draagbare monitoren gericht op productiviteit. Ruim voldoende voor documenten, e-mail, videogesprekken, spreadsheets en de meeste media. Geen praktische beperking voor kenniswerk.
  • 144Hz: De standaard voor draagbare monitoren gericht op gaming. Biedt duidelijk voordeel bij snelle games en competitief spelen. Zorgt voor iets vloeiendere cursorbewegingen en scrollen bij algemeen gebruik, maar het praktische verschil bij kantoorwerk is minimaal. Verbruikt meer accu dan 60Hz-varianten.

Beslisregel: Gebruik je je monitor vooral om te gamen, of voor een mix van gamen en werken? Overweeg dan 144Hz. Gebruik je hem vooral voor productiviteit, documenten of videogesprekken? Investeer het prijsverschil dan liever in een beter paneeltype of hogere helderheid.

Specificatieprioriteit per gebruiksdoel

Specificatie Thuiswerker Student Creatieve professional Gamer
IPS-paneel ✓ Essentieel ✓ Essentieel ✓ Essentieel ○ Optioneel
300+ nits helderheid ✓ Essentieel ✓ Belangrijk ✓ Essentieel ✓ Belangrijk
FHD-resolutie ✓ Essentieel ✓ Essentieel ○ Min. QHD ✓ Essentieel
USB-C met één kabel ✓ Essentieel ✓ Essentieel ✓ Belangrijk ○ Optioneel
Gewicht onder 900 g ✓ Essentieel ✓ Belangrijk ○ Belangrijk ○ Optioneel
144Hz verversingssnelheid × Niet nodig × Niet nodig ○ Optioneel ✓ Essentieel

Vormfactoren: welk type draagbare monitor past bij jouw werkstijl

draagbare monitor

Bepaal eerst welk fysiek formaat past bij hoe je echt werkt, voordat je een specificatiekeuze definitief maakt. Het beste paneeltype in het verkeerde formaat is minder nuttig dan een gemiddeld paneel in het juiste formaat.

Los met standaard of hoesstandaard

De meest voorkomende vorm. De monitor staat op een bureau en wordt ondersteund door een uitklapbare standaard of een beschermhoes die ook als standaard dient. Het opzetten duurt twee tot vijf minuten en vereist een vlakke ondergrond. Geschikt voor hotelbureaus, coworkingruimtes en thuiskantoren.

Ideaal voor: Gebruikers die vooral aan een bureau werken, een tas hebben waarin een hoes ter grootte van een monitor past en wekelijks in plaats van dagelijks van locatie wisselen.

Beperking: Vereist een vlakke, stabiele ondergrond. Niet geschikt voor krappe ruimtes, zoals klaptafels in vliegtuigen, cafébalies, schoot of passagiersstoelen.

Aan de laptop bevestigd (magnetische of uitschuifbare houder)

Wordt rechtstreeks op de achterkant van het laptopscherm bevestigd met een magnetisch of klembevestigingsmechanisme. Het scherm schuift of klapt uit naar de zijkant van de laptop en vormt zo een tweede display dat geen extra bureauruimte nodig heeft. De installatietijd is meestal minder dan tien seconden. De monitor reist met de laptop mee als één geheel.

Ideaal voor: Frequente reizigers, forenzen, thuiswerkers die op één dag tussen meerdere locaties wisselen en iedereen die werkt op plekken zonder bureauruimte, zoals vliegtuigstoelen, cafés met kleine tafels en hoeken van vergaderruimtes.

Beperking: De schermgrootte wordt beperkt door het formaat van de laptop. De magnetische houder maakt de gesloten laptop iets dikker. Controleer vóór aanschaf of hij compatibel is met jouw specifieke laptopmodel.

Gestapelde systemen met twee schermen

Eén apparaat met twee verticaal gestapelde schermen die met één kabel op een laptop worden aangesloten en samen een werkruimte met drie schermen vormen. Het totale gewicht is hoger dan bij één draagbare monitor, maar je krijgt meer schermruimte zonder dat je een bureau nodig hebt voor beide schermen.

Ideaal voor: Power users, financieel analisten, ontwikkelaars en traders die maximale schermruimte nodig hebben en regelmatig reizen.

Beperking: Hogere prijs, zwaarder dan alternatieven met één scherm en een stevig bureauoppervlak nodig voor het gecombineerde gewicht.

Mobile Pixels draagbare monitor

Praktische tip voor gebruikers die vooral onderweg zijn

Als je in dezelfde week regelmatig wisselt tussen luchthavens, kantoren van klanten, coworkingruimtes en hotelkamers, dan haalt een draagbare monitor die aan je laptop vastzit de afhankelijkheid van bureauruimte weg die losstaande monitoren nodig hebben. Mobile Pixels is gespecialiseerd in dit formaat: hun monitoren worden magnetisch op de achterkant van het laptopscherm bevestigd, schuiven in een paar seconden uit en worden aangesloten met één usb-c-kabel, zonder extra voedingsadapter. Als je jezelf vaak afvraagt: "Is er hier genoeg bureauruimte voor een tweede monitor?", dan geeft het formaat dat aan de laptop vastzit daar blijvend antwoord op. Bekijk hun assortiment op mobilepixels.us.

Rode vlaggen: waar je op moet letten bij de aanschaf van een draagbare monitor

De markt voor draagbare monitoren bevat een flink aantal producten van lage kwaliteit die op papier lijken op kwalitatief betere alternatieven. Dit zijn de waarschuwingssignalen waarop je moet letten:

  • Helderheid onder 250 nits zonder andere opvallende functies. Een dof paneel voor een lage prijs is geen budgetvriendelijke keuze; het is een product dat je in elke realistische reisomgeving zal frustreren. Houd minimaal 300 nits aan voor gebruik onderweg.
  • Geen expliciete vermelding van DisplayPort Alt Mode voor USB-C. Een monitor die USB-C-aansluiting vermeldt zonder specifiek "DisplayPort Alt Mode" te noemen, ondersteunt USB-C mogelijk alleen voor stroom en niet voor video. Dit zorgt vaak voor verwarring bij kopers en voor retourzendingen. Als de productvermelding niet expliciet is, ga er dan van uit dat volledige USB-C-video niet wordt ondersteund.
  • TN-paneel zonder erkenning van de nadelen. TN-panelen die worden aangeprezen als "HD IPS" of "kristalhelder" zonder het paneeltype te vermelden, zijn een waarschuwingssignaal. Controleer het paneeltype in onafhankelijke reviews voordat je koopt. Bij een echt IPS-paneel staat dat altijd duidelijk vermeld.
  • Geen informatie over garantie of klantenservice zichtbaar in de productvermelding. Merken van budgetvriendelijke draagbare monitoren zonder toegankelijke garantie of ondersteuningskanaal vormen een groot risico bij een productcategorie met mechanische onderdelen (standaards, scharnieren, magnetische bevestigingen). Controleer vóór aankoop of er ondersteuning bestaat en of die in jouw land beschikbaar is.
  • Standaard die maar één hoek ondersteunt. Een kickstand met slechts één vaste stand schiet meteen tekort zodra je een ondergrond hebt die niet de juiste hoogte heeft. Zoek naar een verstelbare kanteling van minstens 30 tot 45 graden, of een monitorarmstandaard, in plaats van een eenvoudige vaste kickstand.
  • Specificatiebladen zonder beschikbare onafhankelijke reviews. Een product met uitsluitend beeldmateriaal van de fabrikant en zonder onafhankelijke reviews is moeilijk te beoordelen. Zoek naar videoreviews of praktijktests van betrouwbare bronnen voor beeldschermreviews voordat je onbekende merken koopt.

Wat je kunt verwachten bij elk budgetniveau

Budget Wat je krijgt Wat je opoffert Ideaal voor
$100 tot $150 1080p, standaard IPS, 250 nits, enkele USB-C Lage helderheid, eenvoudige standaard, beperkte garantieondersteuning Studenten, gebruik thuis aan het bureau, af en toe reizen
$150 tot $250 IPS in 1080p-kwaliteit, 300 nits, dubbele USB-C, PD-passthrough Hogere resolutie, hoogwaardige constructie Thuiswerkers, regelmatige reizigers, hybride professionals
$250 tot $400 1440p IPS, 400+ nits, 144Hz-optie, hoogwaardige standaard 4K-resolutie, OLED-paneel Power users, ontwikkelaars, frequente reizigers die het beste van het beste willen voor de prijs
$400 tot $700 4K IPS of OLED, 500+ nits, hoogwaardige afwerking Zwaarder, hoogste stroomverbruik Fotobewerkers, videoprofessionals, creatief werk waarbij kleurnauwkeurigheid cruciaal is

Veelgestelde vragen

Wat is de beste draagbare monitor voor thuiswerken in 2025?

Voor de meeste thuiswerkers is de beste draagbare monitor een 15,6-inch FHD IPS-paneel met 300 nits of meer, twee USB-C-poorten met Power Delivery-passthrough en een gewicht onder 900 g. Specifieke topmodellen in onafhankelijke reviews zijn onder meer opties van ASUS ZenScreen, ViewSonic en Lenovo in het segment van $150 tot $250, en Mobile Pixels in het formaat dat aan de laptop wordt bevestigd. De juiste keuze hangt ervan af of je een losstaand scherm nodig hebt of een scherm dat aan de laptop wordt bevestigd voor gebruik in krappe ruimtes.

Heb ik een speciale laptop nodig om een draagbare monitor te gebruiken?

Nee, maar de USB-C-poort van je laptop moet DisplayPort Alt Mode ondersteunen om een USB-C-verbinding met één kabel te laten werken. Dit is standaard op Thunderbolt 3- en 4-poorten van moderne MacBooks, Dell XPS, Lenovo ThinkPad en de meeste ultrabooks vanaf 2019. Als je laptop alleen een standaard USB 3.1-poort zonder videomogelijkheid heeft, heb je in plaats daarvan een HDMI-verbinding of een USB-C-naar-HDMI-adapter nodig. Controleer vóór aankoop de specificaties van je laptop op "DisplayPort Alt Mode" of "Thunderbolt".

Gaat mijn laptopbatterij sneller leeg door een draagbare monitor?

Ja, als hij stroom van je laptop haalt via USB-C. Een 15,6-inch FHD IPS-monitor verbruikt meestal 15 tot 20 watt via de USB-C-poort van de laptop. Een monitor met Power Delivery-passthrough compenseert dit gedeeltelijk door tegelijkertijd stroom van een stroomadapter door te geven aan de laptop. Voor gebruik de hele dag zonder stopcontact gebruik je een monitor met PD-passthrough aangesloten op een reisadapter, of houd je rekening met een kortere batterijduur als praktische beperking van het gebruik van een draagbare monitor.

Is FHD (1080p) goed genoeg voor een draagbare monitor, of heb ik een hogere resolutie nodig?

Voor de meeste productiviteitstoepassingen wel. FHD op 15,6 inch levert ongeveer 141 pixels per inch, scherp en prettig voor documenten, spreadsheets, code, e-mail en videogesprekken op normale kijkafstand. Een hogere resolutie (1440p of 4K) is het overwegen waard als je werk gedetailleerde visuele content omvat, zoals fotobewerking, ontwerp met fijne details of videobeoordeling, waar de extra pixeldichtheid een merkbaar kwaliteitsvoordeel biedt. Voor kenniswerk is het voordeel van 4K ten opzichte van FHD op de kijkafstand van een draagbare monitor minimaal, terwijl de kosten en de nadelen voor de batterij aanzienlijk zijn.

Wat is het verschil tussen IPS- en TN-panelen bij een draagbare monitor?

IPS-panelen bieden bredere kijkhoeken (meestal 178 graden) en een nauwkeurigere kleurweergave. Ze presteren beter wanneer het scherm gekanteld is of vanuit een lichte zijhoek wordt bekeken, wat vaak voorkomt bij mobiel gebruik. TN-panelen hebben snellere pixelresponstijden (handig voor competitief gamen), maar geven kleuren minder nauwkeurig weer en de helderheid neemt sterk af wanneer je niet recht voor het scherm zit. Voor productiviteit en gemengd gebruik is IPS de betere keuze. Voor kopers met een beperkt budget die vooral gamen kan TN acceptabel zijn, als de beperking in kijkhoek bekend is.

Kan een draagbare monitor werken met een MacBook?

Ja. Elke MacBook met Thunderbolt 3- of 4-poorten (alle MacBook Pro- en MacBook Air-modellen vanaf 2019) kan via USB-C worden aangesloten op een draagbare monitor. De M1- en M2-MacBook Air ondersteunen standaard één extern beeldscherm; voor twee tegelijk heb je een DisplayLink-adapter nodig. De M3-MacBook Air ondersteunt twee externe beeldschermen met gesloten deksel en de M4-MacBook Air ondersteunt zonder beperkingen twee externe beeldschermen. Voor de meeste MacBook-gebruikers met één draagbare monitor is aansluiten via de Thunderbolt USB-C-poort eenvoudig en plug-and-play.

Wat betekent "Power Delivery-passthrough" bij een draagbare monitor?

Power Delivery (PD)-passthrough betekent dat de monitor stroom van een stroomadapter kan ontvangen via één USB-C-poort en die stroom via dezelfde kabel als het videosignaal doorgeeft aan je laptop. In de praktijk: je sluit één kabel aan van het stopcontact naar de monitor en één kabel van de monitor naar je laptop. De laptop ontvangt dan beeld en lading via één verbinding. Zo hoef je geen aparte laptoplader mee te nemen en houd je onderweg veel minder kabelwirwar. Let op het vermogen: 65W PD-passthrough laadt de meeste laptops op; bij een lager vermogen laadt je laptop mogelijk maar gedeeltelijk op.

Welk formaat draagbare monitor moet ik kopen?

15,6 inch is het handigste formaat voor dagelijks draagbaar gebruik en is de maat van de meeste goede draagbare monitoren. Het biedt genoeg werkruimte om productief met twee vensters te werken, past in de meeste laptoptassen naast een laptop van 15 inch en houdt het gewicht tussen 700 en 900 g. Kleinere modellen (13,3 inch) zijn er voor wie maximaal compact wil zijn, ten koste van schermruimte. Grotere modellen (17,3 inch) zijn er voor wie schermruimte belangrijker vindt dan draagbaarheid. Voor de meeste thuiswerkers en reizigers is 15,6 inch de beste standaardkeuze.

Hoe sluit ik een draagbare monitor aan op mijn laptop?

Voor een USB-C-verbinding: sluit het ene uiteinde van de USB-C-kabel aan op de ingangspoort van de monitor en het andere op de USB-C- of Thunderbolt-poort van je laptop. Zowel Windows als macOS herkent de monitor automatisch en breidt het bureaublad uit, zonder dat je software hoeft te installeren. Druk in Windows op Win + P en kies "Uitbreiden" om de modus te bevestigen. Ga op een Mac naar Systeeminstellingen en controleer of Beeldschermen synchroniseren uitgeschakeld is. Voor een HDMI-verbinding: sluit de kabel aan tussen de mini-HDMI-poort van de monitor en een HDMI-uitgang op je laptop en volg daarna dezelfde stappen voor de beeldscherminstellingen. De meeste goede draagbare monitoren zijn plug-and-play, zonder dat je een stuurprogramma hoeft te installeren.

Ontdek technologische gadgets

Mobile Pixels
Geminos AanbiedingsprijsVan €699,99 EUR Normale prijs€884,72 EUR Markdown price
Mobile Pixels
TRIO 3 PRO Aanbiedingsprijs€499,99 EUR Normale prijs€530,82 EUR Markdown price
Mobile Pixels
Duex DS-serie AanbiedingsprijsVan €199,99 EUR Normale prijs€230,02 EUR Markdown price

Volgende lezen

portable monitor
Mobile Pixels monitor

Laat een reactie achter

Alle reacties worden gemodereerd voordat ze worden gepubliceerd.

Deze site wordt beschermd door hCaptcha en het privacybeleid en de servicevoorwaarden van hCaptcha zijn van toepassing.